Profil studenta

Profil studentice: Josipa Bašić

“Studij knjižničarstva omogućio mi je da živim svoj san!”

Ime i prezime: Josipa Bašić
Zvanje: Magistrica knjižničarstva
Završeni studij: Združeni studije Pisana baština u digitalnom okruženju

Zašto ste upisali baš ovaj studij?

Izabrala sam knjižničarstvo jer sam htjela studirati novo, moderno i jedinstveno. Ovaj studij mi omogućio da usavršim postojeće i usvojim nove vještine korištenja informacijskih tehnologija te mi je otvorio vrata u jedan sasvim novi svijet koji nudi pregršt mogućnosti. Interdisciplinarnost ovoga studija omogućila mi je da se usmjeravam i usavršavam u području koje me najviše zanima  sto je  u meni probudio zelju za daljnjim usavršavanjem.

Da li ste zadovoljni sa znanjem koje ste dobili tijekom studija/ organizacijom studija/profesorima?

Znanja i vještine usvojene tokom petogodišnjeg studiranja na Odjelu za knjižničarstvo omogućila su mi da nastavim svoju edukaciju na doktorskom studiju Sveučilišta Missouri, u SAD-u. Uz stečeno znanje i iskustvo također sam naučila kako učiti što mi jako olakšava studiranje u SAD-u.

Najljepše iskustvo vezano uz studij?

Putovanja! Tokom pet godina često smo putovali na razne nacionalne i međunarodne konferencije. Bili smo u Pragu, Stuttagrtu, Portu, Milanu, Dubrovniku, Osijeku… Sa svakog od putovanja kući sam se vratila s mnoštvom lijepih iskustava i novim prijateljstvima. Također sam provela jedan semestar na razmijeni u Austriji (Eisenstadt) što mi je bio jedna od najljepših perioda u životu. Upravo ova iskustva su me potaknula na nastavak studija u inozemstvu.

Da li trenutno radite? Dojmovi?

U ljeto 2010 upisala sam doktorski studij na Sveučilištu u Missouriju, SAD. Radim kao istraživač u Information Experience Laboratory-ju koji se bavi istraživanjem procesa traženja informacija i vrednovanjem online aplikacija.

Vaši ciljevi?

Želja mi je da završim doktorski studij do 2014 godine! Nakon toga bih se voljela zaposliti na nekom sveučilištu ili istraživačkoj ustanovi gdje bi mogla nastaviti svoje istraživanje i dakako raditi na svom daljnjem usavršavanju.